Режим роботи стрічкової пили по металу

Вибір пили хорошої якості - це тільки мала частка успіху у виробництві. Неправильне використання пилки скорочує ресурс на 50%. Щоб отримати кращі показники Вам необхідно:

 • Правильно встановити полотно;
 • зробити обкатку полотна;
 • вибрати і підстроїти швидкості роботи пили і подачі заготовки.

Як правильно встановити полотно?

Правильна фіксація пил на верстатах впливає на ресурс полотна, формування перпендикулярних різів.

При слабкій установці вони порвуться або злетять зі шківів. В разі неправильного встановлення будуть проводитися нерівні лінії різів, що в кінцевому підсумку буде відображатися на якості виробленої продукції.

Направляючі є частиною верстата, яка призначена для фіксації пили. Фактично вони являють собою круглі підшипники, які фіксують полотно з трьох сторін. Регулювання напрямних проходить за допомогою спеціальних гвинтів. Правильна настройка напрямних незважаючи на її простоту, вимагає багато уваги.

Шківи повинні прокручуватися без опору. Попри всю різноманітність рекомендацій і вимог до фіксації стрічкових пилок в напрямних, можна виділити кілька загальних порад. Про оптимальному кріпленні полотна свідчать наступні фактори: полотно не «гуляє» в напрямних, при цьому шків можна провертати без відчутного опору.

Натяг полотна здійснюється відразу після установки пили на шківи. Чим вище буде його рівень тим більше буде опір бічному і фронтальному тиску, і відхилення леза. Якщо показник натягу буде дуже високим це може привести до розриву полотна. Пам'ятайте, що калібрування зроблена вручну не може вважатися точною і не є запорукою якісної роботи полотна. Єдиним надійним умовою точного натягу є використання тензометричного датчика.

Таблиця натягу для стрічкових полотен марки Starrett:

Полотно Ширина мм Фунт / дюйм 2 Кг / см 2
Primalloy ™; Intenss ™ PRO - VTH; Intenss ™ PRO; Versatix ™ MP; Intenss ™; Advanz ™ MC7, Advanz ™ MC5, TS, CS, FS and CG 19, 27 и 34 20 000 - 35 000 1 400 - 2 500
Primalloy ™; Intenss ™ PRO - VTH; Intenss ™ PRO; Versatix ™ MP; Intenss ™; Advanz ™ MC7, MC5, Advanz ™ TS, CS and FS 41 і вище 30 000 - 35 000 2 100 - 2 800
Intenss ™; Intenss ™ PRO - DIE; Univerz ™; Duratec ™ Super FB; до 16 20 000 - 30 000 1 400 - 2 100

Як обкатувати стрічкову пилу?

Це обов'язкова процедура для кожного леза, яка здатна збільшити її ресурс на 30%. Справа в тому, що без попередньої обробки межі нового зуба не показуватимуть свою максимальну продуктивність. Обкатка cкругляет межі ріжучої кромки і робить їх менш крихкими ніж в новому лезі. Для виконання правильної обкатки є спеціальні рекомендації.

Рекомендації для обкатки легкообробних матеріалів:

 • Налаштуйте рекомендований режим різання для оброблюваного матеріалу;
 • налаштуйте подачу на 50% від рекомендованого значення на 30 хвилин;
 • поступово поверніть показники подачі до стандартних;
 • переконайтеся в тому, що стружка виходить з місця різу;
 • уникайте вібрацій.

Рекомендації для обкатки важкообробних матеріалів:

 • Налаштуйте рекомендований режим різання для оброблюваного матеріалу;
 • налаштуйте подачу на 30% від рекомендованого значення на перші 20-30 хвилин;
 • поступово поверніть показники подачі до стандартних;
 • переконайтеся в тому, що стружка виходить з місця різу;
 • уникайте вібрацій.
Зуб нового полотна
Зуб обкатаного полотна
Зуб необкатаного полотна після роботи

 

Як вибрати правильний режим роботи верстата?

  Для конкретного матеріалу існують свої вимоги до режиму роботи верстата. При неправильному виборі швидкості подачі може швидко зламатися зуб або навіть полотно, а також збільшується вартість різу.

Швидкість різання - лінійна швидкість зуба пилки. Це швидкість з якою пила ріже заготовку. Не варто плутати цю характеристику зі штатним параметром верстата RPM (обороти шківа в хвилину). Даний параметр визначається комплексними показниками RPM, діаметром шківа. Обчислення швидкості різання здійснюється за формулою:

SMPM (м / хв) = (RPM × 3,1416 × D mm) ÷ 1000

де:

 • RPM - кількість оборотів провідного шківа / хв;
 • D - діаметр ведучого шківа.

Інтенсивність подачі - швидкість з якою заготівля подається на зуб пилки. Від цього параметра залежить глибина входження зуба в заготовку.

У кожного виробника рекомендації по обробці можуть відрізнятися.

 

Правильна настройка режимів стрічкових пилок по металу має великий вплив на ресурс, вартість різу, збільшує прибуток знижуючи собівартість продукції. Якісний догляд за пилкою і її правильна експлуатація продовжать її ресурс, тим самим заощадивши Ваші гроші і Ваш час.